Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно


Времето ќе биде променливо облачно со локален дожд и појава на грмежи во источните и северните подрачја. Ќе дува слаб доумерен ветер од југозападен и севрозападен правец. Утринската температура од 13 и 20, а дневната од 23 до 32 степена. Во Скопје ќе биде променливо облачно со услови за слаб дожд претпладне. Ќе дува слаб доумерен ветер од северозападен правец. Утринската температура до 16, а дневната ќе достигне до 28 степени.
XS
SM
MD
LG