Достапни линкови

Полскиот претседател на турнеја низ Јужен Кавказ


Коморовски ден пред преземањето на претседателството со ЕУ
Полскиот претседател Бронислав Коморовски со денешната посета на Азербејџан, ја започнува турнејата низ земјите на Јужен Кавказ, во чии рамки ќе ги посети и Грузија и Ерменија. Посетата на овие земји доаѓа откако на почетокот на јули Полска го презеде ротирачкото претседателство со ЕУ. Коморовски треба да се сретне со претседателот Илхам Алијев. Разговорите ќе бидат фокусирани на снабдувањето со нафта од Азербјџан на Полска и на другите членки на ЕУ.
XS
SM
MD
LG