Достапни линкови

Милчин-лустрацијата е политички линч


Комисија за лустрација
Лустрацијата е чиста политичка пресметка. Ова е политики линч во кој крајна мета не сум јас, туку фондацијата Институт Отворено Општество, рече Владимир Милчин на денешната прес-конфереција.
Обраќањето пред медиумите уследи откако минатата недела Комисијата за лустрација истакна дека открила кодош под псевдоним Драматург.
Професорот на Факултетот за драмски уметности и извршен директор на Фондацијата Отворено Општество, вели дека станува збор за политички линч во кој страдаат процедурите, фактите, правната држава и луѓето.
Милчин на прес конференцијата рече дека тој е жртва, предмет на обработка
XS
SM
MD
LG