Достапни линкови

Сирискиот режим ќе дозволи формирање политички партии


Syria -- A portrait of President Bashar al-Assad is hung on a fence at an army checkpoint at the entrance of the northern town of Jisr al-Shughur, 20Jun2011
Сириската влада објави нацрт закон со кој се дозволува покрај Баат партија на Претседателот Башар ал Асад да се формираат и други политички партии.
Станува збор за една од серијата реформи со цел да запрат 4 месечните протести против режимот во Сирија.
За сириската опозиција предложените реформи се симболични.
XS
SM
MD
LG