Достапни линкови

Се урна хеликоптер на НАТО во источен Авганистан


Хеликоптер на НАТО се урна во источен Авганистан. ИСАФ соопшти дека сите патници и членови на екипажот биле безбедни. Причините за инцидентот во провинвијата Кунар се истражуваат. НАТО не ја исклушува можноста хеликоптерот да бил соборен од талибанците.
XS
SM
MD
LG