Достапни линкови

Чавез ќе се канидира за Претседател на Венецуела и во 2012


Претседателот на Венецуела Уго Чавез ќе се канидира следната година на избори за уште еден 6 годишен мандат и покрај операцијата за остранување на канцероген тумор.
Чавез изјаи дека никогаш не помислувал да се откаже од функцијата поради болеста. Тој се врати од Куба вчера каде што беше подлоѓен на хемотерапија.
XS
SM
MD
LG