Достапни линкови

Клинтон е убедена дека ќе има договор за буџетскиот долг


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изрази убеденост дека американските законодавци ќе се договорат за редукција на владиниот дефицит и подигнувањето на лимитот на долгот за да спречат финансика дестабилизација без преседан.
Клинтон ова го изјави во говор пред бизнис лидерите во Хонг Конг каде се наоѓа во рамките на азиската турнеа.
Договорот треба да се постигне до 2 Август со цел САД да бидат можност да ги плаќаат своите долгови кога лимитот од 14,3 милијарди ке истече следната недела.
XS
SM
MD
LG