Достапни линкови

Собарката која го обвини екс-директорот на ММФ за силување јавно проговори


Екс-директорот на ММФ Доминик Строс Кан
Собарката која го обвини поранешниот шеф на меѓународниот монетарен фонд Доминик Строс Кан за силување за прв пат јавно проговори во интервју за медиумот „Њузвик“. Нафисатоу Диало, по потекло од африканската земја Гвинеа даде интервју и за телевизијата „АБЦ“. Триесет и две годишната вработена во луксузниот хотел „Софител“ рече дека одлучила да проговори јавно за инцидентот поради тоа што се јавиле сомнежи околу нејзиниот кредибилитет.
XS
SM
MD
LG