Достапни линкови

Полскиот претседател во посета на Азербејџан на разговори за економските односи


Бронислав Коморовски
Претседателот на полска Бронислав Коморовски денеска почнува со турата на кавказките земји: Азербејџан, Грузија и Ерменија. Посетата се случува откако Полска го превзема претседателството со Европската унија. Се очекува Коморовски да пристигне во Баку, каде со азербејџанските власти ќе разговара за продлабочување на економските односи. При средбите би се разговарало и за транспорт на азербејџанската нафта во земјите членки на Европската унија. По Азербејџан, полскиот претседател ќе замине за Грузија, по што ќе ја посети Ерменија.
XS
SM
MD
LG