Достапни линкови

Грција-откриена лабараторија за фалсификување на банкноти


Грчката полиција уапсила двајца странски државјани во чиј стан биле пронајдени над еден милион фалсификувани евра, 40 илјади фалсификувани долари.
Двајцата странци, едниот од Руанда, а другиот од Камерун, биле уапсени кога се обиделе да платат со лажни банкноти од 50 евра.
Подоцна во станот на уапсените била откриена цела лабораторија за фалсификувани пари.
XS
SM
MD
LG