Достапни линкови

Сирија- Армијата врши масовни апсења на северозападот


Сириски трупи
Сирските војници упаѓаат во селата во северозападниот дел на земјата и вршат масовни апсења,соопштуваат активистите за човекови права.Според нив војската денеска оневозможила снабдување со струја, вода и бил направен обид да се прекинат и телекомуникациските врски во тој регион. Масовни апсења вчера имало и во главниот град Дамск. Армијата спроведува операции за да ги задуши анти-владините протести.
XS
SM
MD
LG