Достапни линкови

Во напад на воен камп во Јемен загинале најмалку пет луѓе


јеменски војници
Во експлозија на автомобил-бомба во Јемен загинале најмалку пет луѓе, а десет се повредени. Властите велат дека експлозијата се случила во близина на воен камп во Аден, кога војниците се подготвувале да го напуштат кампот и да заминат за блиската покраина Абиџан. Се претпоставува дека нападот е дело на милитантите од Ал-Каеда.
XS
SM
MD
LG