Достапни линкови

Тексас-семејна расправија завршила со пет жртви


Најмалку пет луѓе загинале, а три се повредени, кога вооружан човек отворил оган на едно лизгалиште во Тексас во саботата доцна попладнето.Потоа човекот се самоубил. Властите велат дека инцидентот се случил околу 7 часот по локално време по жестока расправија меѓу маж и жена за време на роденденска забава на одржувањето на светскиот ролерски форум. Нападот се служил во градот Гранд Преир, кој се наоѓа на 24 километри западно од Далас.
XS
SM
MD
LG