Достапни линкови

Чавез се врати во Венецуела по третманот во Куба


Претседателот на Венецуела Уго Чавез
Претседателот на Венецуела Уго Чавез, се врати дома по медицинскиот третман во Куба. Овојпат Чавез примаше хемотерапија за справување со ракот на рбетот. Државната телевизија вчера прикажа како 56-годишниот лидер се враќа во Каракас. Во краткото обраќање Чавез рекол дека се вратил во Венецуела во подобра состојба.
XS
SM
MD
LG