Достапни линкови

НАТО и денеска жестоко го бомбардира Триполи


НАТО и денеска продолжуваат со воздушни напади врз цели во и надвор од Триполи. Во денешните напади биле погодени цели во близина на Баб ал-Азизи која е во владение на либискиот лидер Моамер Гадафи, како и цели во источниот и југоисточниот дел на Триполи. Вчера главниот град беше под жестоко бомбардирање од страна на НАТО, при што се погодени и цели во близина на резиденцијата на Гадафи.
XS
SM
MD
LG