Достапни линкови

Во железничката несреќа во Кина загинале 32 луѓе


Најмалку 32-ца луѓе загинале, a 90 се повредени во железничката несреќа во Кина, кога екстра-брз воз излетал од шините, јавува државната новинската агенција Ксинхуа. Возот сообраќал на релација Хангжои - Венжои, а излетал од шините во областа Жеџијанг. Кина потроши 33 милијарди долари за градење на екстра брзата железница.
XS
SM
MD
LG