Достапни линкови

Експлозија на бомба во Ирак, загинале двајца полицајци


Архива
Најмалку двајца луѓе загинале, а седуммина се повредени во експлозија на бомба во Ирак. Автомобил-бомбата експлодирала пред полициска станица. Загинатите се полицајци. Експлозијата се случила во градот Бакуба, кој се наоѓа на 65 километри северно до главниот град Багдад.
XS
SM
MD
LG