Достапни линкови

Авганистанските сили ја презедоа контролата на областа Балк


Германски војник во Авганистан
Авганистанската армија ја презеде контролата на безбедноста во главниот град на северната провинција Балк. За безбедноста во провинцијата досега се грижеа германските трупи. На церемонијата присуствувале преставници на НАТО, локални власти и воени официјални лица.
Во првата фаза од предавањето на контролата на безбедноста се опфатени седум области.
XS
SM
MD
LG