Достапни линкови

Убиени 13 милитанти во Пакистан


Намалку 13 милитанти загинале во судирите со анти-талибанската милиција во близина на границата со Авганистан, соопштуваат пакистанските власти. Во престрелките се повредени и неколку припадници на милицијата. Со подршка на властите локалното население неодамна формираше милиција за да се справат со милитантите кои живеат и дејствуваат во нивниот регион.
XS
SM
MD
LG