Достапни линкови

Косовско - српско трговско надмудрување


Потпретседателот на косовската влада Хајредин Кучи изјави денеска дека Косово ќе ја повлече одлуката за забрана на увоз на стоки од Србија доколку српската страна ги признае косовските царински печати и дозволи промет на стоките од Косово. Според Кучи, Косово не воведе ембарго кон Србија, туку само одговори на она што Србија го прави со години, забранувајки го прометот на косовските производи.
XS
SM
MD
LG