Достапни линкови

Експлозија во седиштето на владата на Норвешка во Осло


Експлозија во центарот на Осло
Силна експлозија одекнала во седиштето на норвешката влада во центарот на Осло. Како што јави Ројтерс, неколку луѓе биле повредени, но не и премиерот на Норвешка, чија канцеларија е во таа зграда. Од експлозијата биле оштетени неколку околни згради.
XS
SM
MD
LG