Достапни линкови

Нови насилства во Карачи - 11 загинати и 15 повредени


Pakistan -- Family members mourn next to the body of a man killed in a target killing, at a local hospital, in Karachi, 22Jul2011
Најмалку 11 лица биле убиени а 15 ранети во најновите насилства во Карачи – Пакистан.
Засега нема потврда дали станува збор за етнички насилства како што се случува често во Карачи.
Овие насилства се случиле минатата ноќ откако на улиците беа распоредени стотици пара полицајци со цел да ги запрат насилствата на етничка и политичка основа во Карачи меѓу движењето Мутаџида Куами и Националната партија Авами.
XS
SM
MD
LG