Достапни линкови

Грчкиот министер за финансии Евангелос Венизелос изјави денеска дека вториот пакет финансиска помош за Грција е големо олеснување за земјата. Грчките банки се безбедни, оцени Венизелос, додавајки дека владата ќе продолжи со непопуларните мерки за штедење.
XS
SM
MD
LG