Достапни линкови

Обраната на обвинетиот воен злосторник Горан Хаџиќ денеска во Белград го потпиша документот со кој се откажува од правото на жалба на одлуката за негово испорачување во Хаг. Останува уште министерството за правда на Србија да го потпише налогот за испорачување на Хаџиќ на Хашкиот трибунал.
XS
SM
MD
LG