Достапни линкови

Судир во Сирија на полицијата со демонстрантите


Најмалку двајца загинале а над десетина се ранети при судирот на полицијата со демонстраните во обидот на сириските безбедносни сили да ги задушат протестите, јавуваат новинските агенции. На звучниците во џамиите одекнале повици за крводарителство за лекување на повредените. Активисти за човекови права велат дека од саботатата на вака загинале над 50 луѓе при демонстрации на кои баараат да се симне од власт Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG