Достапни линкови

Мушараф ги брани разузнавачките служби


Поранешниот пакистански претседател Первез Мушараф
Поранешниот пакистански претседател Первез Мушараф ја бранеше агенцијата за разузнавање од обвиненијата според кои милиони долари биле пренасочувани во САД за лобирање во Конгресот и Белата Куќа. На 19 јули Министерството за правда ја обвини пакистанската разузнавачка служба дека тајно потрошила најмалку 4 милиони во последниве 20 години за да влијаат врз политиката во Вашингтон. Мушараф за Радио Слободна Европа во Вашингтон изјави дека лобирањетое нормална пракса за странските влади и дека Паистан не е поинаква.
XS
SM
MD
LG