Достапни линкови

Временска прогноза - сончево


Денеска не очекува сончево време со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од осум до 17, а дневната од 26 до 34 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе достигне до 32 степена.
XS
SM
MD
LG