Достапни линкови

Германската полиција уапсила помагател на Ал Каеда


Германската полиција уапсила авганистански државјанин под сомение дека регрутира членови и собира помош за Ал Каеда и за Иламското движење на Узбекистан. Федералните обвинители велат дека уапсениот, кој има 21 година објавувал написи и видеа на исламска Интернет страница славејќи ги терористичките напади. Момчето било уапсено во близина на Касел во западна Германија.
XS
SM
MD
LG