Достапни линкови

Иванов се сретна со семејствата на исчезнатите во конфликтот во 2001


Претседателот Ѓорѓе Иванов
Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов денеска прими група претставници на семејства на лицата исчезнати во воениот конфликт во 2001 година и ги сослуша нивните мислења и ставови, соопштуваат од неговиот Кабинет.
На средбата, претседателот Иванов изјавил дека длабоко сочувствува со болката на семејствата.
Претседателот апелира до сите политички фактори да се воздржат од злоупотреба на тешката положба во која се наоѓаат семејствата на цивилните жртви од конфликтот во 2001 година.
XS
SM
MD
LG