Достапни линкови

Претседателските избори во Русија закажани за 4 март 2012Претседателските избори во Русија ќе се одржат на 4 март 2012-та година одлучи Централната изборна комисија. Актуелниот премиер Владимир Путин и претседателот Дмитриј Медведев навестија дека може да се кандидираат на изборите. Но засега најавуваат дека нема да се натпреваруваат еден против друг.
XS
SM
MD
LG