Достапни линкови

Инаугурирана новата влада на Египет


Во Египет денеска беше инаугурирана новата влада. Реконструкцијата на владата е обид да се смират демонстрантите кои бараат повеќе реформи и темелно расчистување со сојузници на поранешниот претседател Хосни Мубарак. Новиот кабинет соджи 18 нови министри вклучувајќи ги и оние за надворешни работи и за финансии. Новите министри положија свечена заклетва на функцијата.
XS
SM
MD
LG