Достапни линкови

Заврши кариерата на вселенскиот брод Атлантис


Атлантис
Вселенскиот брод Атлантис се врати на Земјата, со што и официјано му заврши три- децениската кариера . Стотици луѓе чекаа во близина на пистата во вселенскиот центар Кенеди во Флорида, да слета Атлантис и четворицата астронаути. Командантот на Атланстис Крис Фергусон, изјави дека вселенската програма го смени начинот на гледање на светот.
XS
SM
MD
LG