Достапни линкови

Токио - Намален падот на јапонскиот извоз


Падот на јапонскиот извоз е забавен во јуни што се толкува како знак дека состојбата во третата по ред светска економија се поправа по разорниот мартовски земјотрес и цунами.
Извозот во јуни е помал за 1,6 насто во однос на истиотмесец лани, но во мај падот беше двоцифрен.
XS
SM
MD
LG