Достапни линкови

Минималната плата во Албанија околу 10.000 македонски денари


Albania - Albania's Prime Minister Sali Berisha
Албанската влада синоќа донесе одлука за зголемување на износот на минималната плата во земјата за 5,2 отсто, јави дописникот на МИА од Тирана.
Со оваа одлука, која мора да ја почитува секое физичко и правно лице, домашно ли странско, минималната плата на целата територија на Албанија ќе изнесува 20.000 леки (околу 10.000 денари).
Одлуката за минималецот стапува во сила од први јули.
XS
SM
MD
LG