Достапни линкови

Белата куќа го поздрави апсењето на Хаџиќ


Горан Хаџиќ
Белата куќа го поздрави апсењето на последниот хашки бегалец од Србија, Горан Хаџиќ. Потпаролот Џеј Карни изјави дека апсењето ќе им донесе правда на жртвите на злосторствата изврешни во Хрватска и на нивните семејства.
НАТО и шведскиот министер за надворешни работи Карл Билд соопштија дека со апсењето на Хаџиќ се затвора важно поглавје од балканската историја.
XS
SM
MD
LG