Достапни линкови

Камерон-немаше обид за стопирање на истрагата за прислушување


Британскиот премиер Дејвид Камерон
Британскиот премиер Дејвид Камерон изјави дека неговите помошници не се обиделе да ја запрат истрагата за прислушување на таблоидот News of the world. Камерон на седницата во Парламентот соопшти и дека таквите обвинувања би биле комплетно погрешни.
Тој исто така ја бранеше неговата одлука за вработувањето на поранешниот уредник на весникот Енди Коулсон како негов директор за комуникации.
XS
SM
MD
LG