Достапни линкови

Белоруската полиција апсела опозициски демонстранти


Белоруските безбедносни сили наводно употребиле сила за да ги уапсат дузината демонстранти, кои протестираа вчера против политиката на претседателот Александар Лукашенко.
Потестите против Лукашенко се одвиваат додека земјата се соочува со најлошата економска криза во последните 20 години, поради големата стапка на инфлација и невработеност.
XS
SM
MD
LG