Достапни линкови

Ал Каеда со цртан филм ќе регрутира деца


Лидерот на Ал Каеда Ајман ал Завахири
Ал Каеда наводно планира со цртан филм да регрутира деца во терористичката организација. Филмот покажува млади момчиња облечени во борбени униформи, кои учествуваат во напади и убиства.
Информацијата беше објавена на еден сајт на поранешни џихадисти, кои биле поврзани со групи на Ал Каеда на Арапскиот полуостров.
XS
SM
MD
LG