Достапни линкови

Во Белорусија погубени двајца мажи за тројно убиство


Во Белорусија денеска биле егзекутирани двајца мажи осудени за тројно убиство. Мажите на возраст од 28 и 29 години биле стрелани. Тие убиле две жени и еден маж , по што беа осудени на смртна казна. Претходната егзекуција во земјата,беше извршена лани во март, кога исто така беа погубени двајца мажи.
XS
SM
MD
LG