Достапни линкови

Русија очекува објективно судење на Хаџиќ


Од апсењето на Горан Хаџиќ во Фрушка Гора
Москава очекува судот да биде обjективен кон поранешниот претседател на Република Српска Краина, Горан Хаџиќ, изјавија денеска од Министерството за надворешни работи на Русија. Русија очекува објективен и непристрасен процес, и процес кој нема вештачки да се одолговлекува, стои во соопштението на Министерството.
XS
SM
MD
LG