Достапни линкови

Франција-Гадафи може да остане во Либија, под еден услов


Либискиот лидер Моамер Гадафи
Либискиот лидер Моамер Гадафи би можел да остане во Либија, ако тој се согласи да се повлече, предложија француските власти. Министерот за надворешни работи Ален Жипе изјави дека Гадафи може да остане во земјата, но под еден услов , да се тргне од политичкиот живот во Либија. Ако се постигне таков договор Гадафи може да избегне да му се суди за злосторства против човештвото во Меѓународниот кривичен суд во Хаг.
XS
SM
MD
LG