Достапни линкови

ЕУ го поздравија апсењето на Хаџиќ


Горан Хаџиќ
Лидерите на Европската унија го поздравија апсењето на последниот хашки бегалец од Србија Горан Хаџиќ. Тие велат дека очекуваат Хаџиќ да биде префрлен во Хаг „без одложување". Шведскиот министер за надворешни работи, Карл Билт, кој беше преставник на ЕУ и ОН во регионот, вели дека апсењето на Хаџиќ затвара важно поглавија од балканската историја
XS
SM
MD
LG