Достапни линкови

Извршени смртни казни во Иран


Иранските медиуми денеска соопштија дека тројца мажи, обвинети за силување, биле обесени во северо-источниот дел на Иран. Смртната казна била извршена откако ја потврдил иранскиот Врховен суд. Убиство, силување, вооружен грабеж и шверц на повеќе од 5 клиограми дрога, се меѓу кривичните дела во Иран кои се казнуваат со смрт.
XS
SM
MD
LG