Достапни линкови

Хилари Клинтон ја продолжува посетата на Индија


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон, во рамките на посетата на Индија, денеска ќе престојува во пристанишниот град Ченаи, каде што има се поголеми американски инвестиции. Вчера Клинтон, во разговорите со индискиот премиер Манмонах Синг, се заложи за поблиска соработа во областа на безбедноста.
XS
SM
MD
LG