Достапни линкови

Напад врз полициска станица во Кандахар


Милитанти нападнале полициска станица во авганистанскиот град Кандахар, при што го убиле командирот на станицата, а се верува дека има и други загинати. Во последно време имаше серија напади врз безбедносните сили во Кандахар и во соседната провинција Хелманд.
XS
SM
MD
LG