Достапни линкови

Сиријските безбедносни сили убиле 16 лица во Хомс, јавија медиумите


Сиријските безбедносни сили застрелале 16 лица во градот Хомс, јавија медиумите. Активисти тврдат дека десетмина биле убиени во најкрвавиот инцидент во вторникот. Со последните инциденти бројот на загинати во Хомс сега изнесува 33 лица. Трупите и вооружените сили влегоа во Хомс пред два месеци и го затворија главниот плоштад во градот по настанувањето на протестите преку кои се бара политичка слобода.
XS
SM
MD
LG