Достапни линкови

Дејвид Камерон ќе зборува за медиумскиот скандал пред британскиот парламент


Британскиот премиер Дејвид Камерон денеска ќе се соочи со прашања во британскиот парламент во врска со скандалот за прислушкување поради кој се затвори медиумот News of the World. Камерон ќе ја скрати посетата на Африка за да присуствува на парламентарната седница на која најверојатно ќе биде запрашан зошто ангажираол поранешен уредник на медиумот.
XS
SM
MD
LG