Достапни линкови

Земјотрес ја потресе Централна Азија


Силен земјотрес ја погоди Централна Азија во областа на долината Фергана. Потресите биле почувствувани далеку од епицентарот и предизвикал паника меѓу локалното население. Американската геолошка служба јави дека земјотресот бил со сила од 6.2 степени според рихтеровата скала. За сега нема информации за повредени или настрадани.
XS
SM
MD
LG