Достапни линкови

Уапсени хакери кои го нападнаа „ПејПал“


Американските власти уапсија 16 лица обвинети за сајбер криминал. Хакерите наводно го нападнале наплатниот сервис на веб порталот „и-беј“, поради тоа што сервисот, попознат како „ПејПал“ престанал да го финансира Викиликс. Освен „ПејПал“ Виза и Мастеркард престанаа да го финансираат Викиликс, откако интернет порталот објави доверливи документи на американската дипломатија.
XS
SM
MD
LG