Достапни линкови

Закажано судењето на психијатарот кој отвори оган во воена база во Тексас


Нидал Малик
Американски армиски психијатар, обвинет за убиствата во воена база во Тексас, денеска треба да се појави пред суд. Нидал Малик е обвинет за убиства со предомисла, кои ги извршил кога отворил оган во базата во Тексас во 2009 година. Обвинетиот може да се соочи со смртна казна. За време на инцидентот тој беше застрелан од полицијата, поради што е парализиран во нозете.
XS
SM
MD
LG